Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Saka nuk na frikëson”, mbrojtësi i Tottenham: Van Dijk nuk e ka problem!

Holanda përballet me Anglinë në gjysmëfinalen e Euro 2024, teksa një nga kërcënimet më të mëdha për tulipanët në radhët e kundërshtarëve është Bukayo Saka. Megjithatë, për mbrojtësin e Tottenham dhe të Holandës, Micky van de Ven, lojtari i Arsenal nuk përbën një kërcënim për skuadrën e tij. Sipas Van de Ven, Saka është një futbollist i talentuar, por që Van Dijk dhe Nathan Ake mund ta neutralizojnë.

Lexo edhe:

“Saka është një lojtar i mrekullueshëm me shumë shpejtësi, megjithatë jam i sigurt se Van Dijk dhe Nathan Ake mund ta ndalojnë. Unë e njoh shumë mirë Saka sepse jemi përballur në Premier League, megjithatë nuk e di nëse trajneri do të më besojë një fanellë titullari”, u shpreh Van De Ven.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...