Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Sakrifica e holandezëve, Verbruggen: Dukej sikur kishim 6 portierë…

Holanda mposhti 2-1 me përmbysje Turqinë në një takim tepër të luftuar dhe u rikthye pas 20 vitesh në gjysmëfinalet e një Europianit.

Skuadra e Ronald Koeman do të ketë përballë Anglinë në “Signal Iduna Park” (10 korrik) në “betejën” për një biletë në finalen e madhe të Berlinit.

Turqit iu afruan disa herë barazimit gjatë minutave të fundit, por portieri tulipan Bart Verbruggen u shfaq në lartësinë e duhur me pritjet e tij.

Lexo edhe: 

21-vjeçari, i cili është pjesë e Brightonit në Premier League, nuk i kursen elozhet për shokët e skuadrës. Të cilët sakrifikuan pafund në mbrojtje të rezultatit.

Dukej sikur të kishim 6 portierë. Shumë djem vendosën zemrat e tyre në mbrojtje të portës, duke dhënë gjithçka që kishin kur duhej.

Një gjë e tillë të jep një ndjenjë sigurie të madhe si portier kur të gjithë sakrifikojnë për të ruajtur avantazhin.

Ne e dinim që Turqia do të reagonte. Por me ndihmën e shokëve isha shumë i qetë mes shtyllave”, u shpreh Verbruggen.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...