Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Salah dhuron tre asist dhe sheh pranë një rekord historik

Mohamed Salah ishte protagonist në përmbysjen e Liverpool përballë Wolves, me egjiptianin që nuk shënoi, por dhuroi tre asist.

Një formë shumë e mirë, ndërsa tani, Salah ka marrë pjesë në 200 gola për Liverpool vetëm në Premier League (139 gola dhe 61 asist) duke qenë vetëm 6 gola larg rekordit të Thierry Henry.

Lexoni edhe: 

Francezi ka marrë pjesë në 206 gola për Arsenal, por me të gjithë sezonin përpara, Salah ka mundësinë të thyejë rekordin e Henry.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...