Premier League

Salah ‘ndjek’ Kane, Liverpooli nuk gabon me Southamptonin

Pasi i mori mbrojtësin holandez Van Dijk, Liverpooli i ka rrëmbyer edhe 3 pikët e ndeshjes, Southamptonit, në ndeshjen e javës së 27 të Premier Leagues.

Skuadra e Klopp ka zhvilluar një pjesë të parë fantastike, duke shënuar dy herë me anë të Firminhos dhe të zakonshmit Salah, me dy lojtarët, që asistuan edhe golat e njëri-tjetrit.

Egjiptiani ka shënuar plot 22 gola deri tani, vetëm 1 më pak se Harry Kane i Tottenhamit, por sulmuesi i Liverpoolit ka asistuar plot 7 gola, kundrejt 1 të yllit anglez.

Në pjesën e Dytë Liverpooli administroi mirë rezultatin dhe doli nga transferta me 3 pikë të plota, që vijojnë ta mbajnë në vendin e 3-të me 54 pikë, vetëm 2 më pak se United i vendit të dytë.

Benitez ‘mposht’ Mourinhon, 16 pikë distancë mes Manchester-ëve

To Top