Merkato

Salah në listën e Leonardos, mund të zëvendësojë Mbappe-në te PSG

Ndërsa PSG pret një përgjigje nga Kylian Mbappe, nëse do të pranojë ofertën e klubit për të zgjatur kontratën pas vitit 2022, apo do të lërë gjigantët e Ligue 1 këtë verë, drejtori sportiv Leonardo ka bërë gati një listë me zëvendësuesit e mundshëm të tij, ku përfshihet edhe sulmuesi i Liverpool, Mohamed Salah.

Është ky lajmi që raporton nga burime të brendshme të klubit, rrjeti prestigjioz ESPN. 28-vjeçari Salah ka edhe 2 vite kontratë me “të kuqtë”, dhe ka shënuar 21 gola, duke dhënë edhe 4 asiste në 33 ndeshje të Premier League këtë sezon.

Gjithsesi pasi ka qëndruar në “Anfield Road” prej 4 vjetësh, PSG shpreson se futbollisti i kombëtares të Egjiptit është i hapur për në nisur një kapitull të ri në karrierën e tij, veçanërisht nëse Liverpool dështon në misionin për t’u kualifikuar në Champions Leaguen e vitit të ardhshëm.

Salah i cili u mor për shumën e 42 milionë eurove nga Roma në verën e 2017 dhe që nga ajo kohë është përmirësuar jashtëzakonisht nën drejtimin e Jurgen Klopp, së fundmi ka deklaruar se klubi nuk i ka ofruar një zgjatje të kontratës.

Gjithsesi Klopp gjithashtu më parë ka bërë të ditur se nuk dëshiron që asnjë nga 3 lojtarët e sulmit, Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino të largohen në verë. Edhe pse dihet botërisht që trajneri i ri i Parizienëve, Mauricio Pochetino është një admirues i madh i Salah, duket e pamundur që Liverpooli të marrë në konsideratë një ofertë nën 80 milionë euro për të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency