Serie B

Salernitana ngjitet në Serinë A, ja 6 skuadrat që do të luajnë në Play Off

Pas Empolit, që siguroi ngjitjen në Serinë A dy javë para fundit të sezonit, sot ka qenë radha e Salernitanës që të marrë një biletë për t’u përfaqësuar në elitën e futbollit Italian sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Salernos ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 0-3 në transfertën ndaj Pescarës dhe të mbyllë sezonin në vendin e dytë, që përkthehet në një vend direkt në Serinë A sezonin e ardhshëm.

Vlen të theksohet se pjesë e Salernitanës është edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Frederik Veseli, i cili ka luajtur 25 ndeshje këtë sezon në Serinë B dhe ka gjetur edhe njëherë rrugën e rrjetës.

Monza, Lecce, Venezia, Cittadella, Brescia dhe Chievo janë 6 skuadrat që do të marrin pjesë në fazën Play Off dhe vetëm njëra prej tyre do të marrë biletën e mbetur për t’u bërë pjesë e Serisë A edicionin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency