Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Salihi shkëlqen, shënon me “Panenka”

Lojë, spektakël dhe gola të mrekullueshëm. Hamdi Salihi është kthyer në protagonist absolut te Neustadt, në këtë fillim sezoni të kategorinë e dytë austriake.

Sulmuesi shkodran shënoi edhe në sfidën e radhës, ku skuadra e tij fitoi derbin me AFC Vjenë me rezultatin 3-0. Salihi zhbllokoi ndeshjen me 11-metërsh të ekzekutuar me stilin “Panenka”.

Një gol që shërbeu jo vetëm për të kaluar Neustadt në avantazh, por ndikoi edhe në aspektin psikologjik, me ekipin e ish-sulmuesit kuqezi që që realizoi edhe dy herë të tjera me Miesenböck dhe Stefel.

Falë paraqitjeve të shkëlqyera të Salihit, Neustadt kryeson kampionatin me 15 pikë të plota, pas pesë fitoreve në po kaq ndeshje të luajtura në startin e këtij edicioni.

Me katër gola të realizuar deri më tani, 33-vjeçari kryeson listën e golashënuesve përkrah Meusburger, ndërsa skuadra nga Vjena ëndërron ngjitjen në elitën e futbollit austriak.

 

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...