Futboll

Samuel Eto’o: Afrikanët nuk respektohen dhe vlerësohen sa duhet

Samuel Eto’o, tashmë i tërhequr nga futbolli i luajtur, në një intervistë të fundit ka deklaruar se lojtarët afrikane janë tët nënvlerësuar, duke iu referuar faktit që vetëm George Weah e ka fituar Topin e Artë. 38-vjeçari theksoi se “në Afrikë dominojnë mediet perëndimore dhe kjo sigurisht ka ndikim, sepse njerëzit duan të shohin një gol të Messit. Kam fituar kaq shumë trofe dhe kam shënuar kaq shumë gola aq sa për mua është sikur të kem fituar Topin e Artë. Nuk do të ishte skandal nëse Salah apo Mane e fitojnë këtë çmim. Futbollistët afrikanë nuk respektohen dhe vlerësohen sa duhet.”

Sipas Eto’o problemi duhet gjetur edhe tek afrikanët, që kanë xhelozi dhe e urrejnë njëri-tjetrin. Ai shtoi se “nëse të gjithë afrikanët do të votonin për afrikanët, me siguri do të kishim fituar disa çmime.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency