Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sanchez më pranë City-it, Arsenali kërkon Sterling

Orë vendimtare për të ardhmen e Alexis Sanchez. Sulmuesi kilian nuk dëshiron të qëndrojë tek Arsenali dhe Pep Guardiola po bën gjithcka për ta transferuar tek Manchester City në këtë fund merkatoje. Herët apo vonë, topcinjtë e Londrës do ta humbasin kilianin pasi Sanchez ka refuzuar cdo ofertë të mundshme për të rinovuar me Arsenalin dhe për këtë arsye drejtuesit e klubit londinez kërkojnë të përfitojnë sa më shumë nga shitja e 28-vjecarit, për të mos e humbur verën e ardhshme me parametër zero. Arsenali ka refuzuar ofertën e fundit të Manchester City-it, që ka ofruar plot 50 milionë Paund për lojtarin edhe pse Sanchez ka vetëm 1 vit kontratë me topcinjtë. Me kërkesë të trajnerit Wenger i cili dëshiron një zëvendësues të denjë për kilianin drejtuesit e Arsenalit u kanë kërkuar homologëve të City-it, kartonin e Raheem Sterling plus para.

Nëse Citiziens nuk pranojnë pasi futbollisti me origjinë xhamajkane  bën pjesë në planet e Guardiolës atëherë, Arsenali mund ta lejojë shitjen e Alexis te City për një shumë që kapë shifrën e 70 milionë Paund, sepse për një vlerë më të ulët, londinezët nuk pranojnë të ulen në bisedime. Dëshira e Sanchez për tu larguar nga skuadra aktuale dhe për të kaluar nën urdhrat e Pep Guardiolës, u dallua qartë në ndeshjen që Arsenali humbi me shifrat 4-0 në Anfield Road, me kilianin që në atë takim sishte aspak i përqëndruar dhe zbriti në fushë sa për të shëtitur fanellën. Deri në fund të merkatos mbeten edhe pak orë të cilat mund të vendosin shumë për të ardhmen e Alexis Sanchez-it.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Futboll

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe...