Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sanchez për Conte-n: E dija që në gabimin e parë do të më zëvendësonte!

Alexis Sanchez ka kujtuar në një prononcim për mediet e vendit të tij, Kili, eksperiencën e tij të parë te Inter-i.

Sulmuesi theksoi se në fillim kishte 15 minuta kohë për t’i treguar trajnerit Conte që vlente si lojtar.

Lexo edhe: 

“Kam pasur 15 minuta për t’i treguar Contes se mund të isha më i mirë se të tjerët. 15 minuta në futboll janë shumë të komplikuara. Thashë me vete ‘Unë e dua këtë sport dhe sepse e dua këtë sport, duhet t’ia tregoj trajnerit këtë gjë në 15 minuta’. As lojtarët më të mirë në botë nuk e bëjnë këtë. E dija që nëse do të gaboja asi do të më zëvendësonte”-tha Sanchez.

 

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...