Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Sanchos dhe Antony i mungon fantazia”, legjenda e United kritikon anësorët: Të mësojnë nga Saka!

Legjenda e Manchester United, Rio Ferdinand nuk është i bindur nga rendimenti i lojtarëve të krahut në skuadrën e Erik ten Hag. Ish-mbrojtësi thekson se Jadon Sanchos, por edhe Antony, i mungon fantazia në ato zona të fushës dhe diçka e tillë penalizon së tepërmi ekipin. Nga ana tjetër, Ferdinand i bën thirrje lojtarëve të marrin shembull nga Bukayo Saka i Arsenal që këtë sezon e karritur së tepërmi nivelin.

“Më duket sikur skuadrës i mungon fantazia në lojën nga krahu. Më parë kishim lojtarë si Giggs, Nani, Beckham, Valencia dhe Cristiano Ronaldo. Për momentin skuadra vuan në një pozicion të tillë dhe Sancho me Antony nuk janë duke i “vrarë” mbrojtësit kundërshtarë. Skuadrat më të mira kanë lojtarë të cilët bëjnë diferencën në duelet një kundër një, futbollistë të cilët në momente të caktuara të nxjerrin nga situata.

Lojtarët e Manchester United të marrin shembull nga Saka i Arsenal, ai zgjedh mbrojtësi dhe më pas e bën të vuajë përgjatë gjithë ndeshjes. Për momentin, te United nuk po bëhet diçka e tillë. Nga ana defensive nuk janë keq, por kur kanë topin unë pres që ata të jenë “qershia mbi tortë”, tha Ferdinand.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...