Rusi 2018

Sanksionet e Trump, lënë zbathur kombëtaren e Iranit

Vendimi i Donald Trump për të anuluar marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe për të rikthyer sanksionet ndaj këtij vendi, ka sjellë efekte edhe në Botëror.

Kështu kombëtarja iraniane, e cila mbërriti e para në Rusi, do të duhet të kontraktojë një kompani në mënyrë urgjente, për të prodhuar këpucë për futbollistët, kur kanë mbetur vetëm dy ditë nga starti i Botërorit.

Kjo pasi gjiganti Nike, që kishte marrë përsipër furnizimin me këpucë dhe veshje për këtë skuadër, ka njoftuar se nuk mund ta bëjë këtë, për shkak të sanksioneve të vendosura nga Trump.

“Nuk e kuptoj këtë vendim të Nike, pasi të furnizosh nuk është njëso si të shesësh dhe në këtë rast ata nuk po na shesin. Pres ende një sqarim të detajuar se ku preket Nike nga sanksionet”, u shpreh presidenti i Federatës Iraniane të Futbollit, Trita Parsi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top