Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Santos: Maroku i fortë, por dimë si ta mundim! Boll me Ronaldon…

Portugalia do të kërkojë kualifikimin në gjysmëfinalet e Botërorit të Katarit dhe për këtë duhet të mundë Marokun, që më parë befasoi fqinjët e Spanjës duke i eliminuar me penallti.

Në prag të këtij dueli ka folur trajneri Fernando Santos, i cili e vlerëson skuadrën kundërshtare. Ai gjithashtu foli edhe për Cristiano Ronaldon, i bërë çështje pasi u la në stol kundër Zvicrës.

“Maroku është ekip i fortë, është një ekip jashtëzakonisht i organizuar dhe me lojtarë që luajnë me klube si Chelsea, PSG e Bayern Munich”.

“Nuk është një ndeshje e lehtë për Portugalinë, por duhet të luajmë pa frikë dhe me besim. Po e bëmë këtë, atëherë do të fitojmë dhe të kualifikohemi”, shtoi trajneri i skuadrës iberike.

I pyetur për Cristiano Ronaldon, tekniku Fernando Santos deklaroi: “Është koha ta lëmë të qetë. Kurrë nuk më ka thënë se do të largohej nga kombëtarja. Është koha që t’i ndalim polemikat”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...