Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Santos mban Ronaldon në ankth: Formacioni del në stadium, do e vendos momentin e fundit nëse do luajë!

FUTEBOL - Cristiano Ronaldo (esq) e o Selecionador Nacional Fernando Santos no Portugal - Franca, jogo do Grupo F do EURO 2020 / Campeonato da Europa. Estadio Puskas Arena, em Budapeste, na Hungria. Quarta Feira, 23 de Junho de 2021. (Miguel Nunes/ASF) PORTUGAL FRANCA

Portugalia e Fernando Santos përballet me Zvicrën në fazën 1/8-ave të Kupës së Botës, Katar 2022, por çështja e Ronaldos është kthyer në një shqetësim.

Duke folur në konferencën për mediet në prag të këtij takimi, trajneri foli së pari për gjestin e sulmuesit në ndeshjen ndaj Koresë së Jugut: “Në fushë nuk e dëgjova atë që tha, e pashë vetëm duke debatuar me lojtarin korean. Por më pas e pashë në TV dhe nuk më pëlqeu fare”.

Ndërsa sa i përket faktit që në një sondazh të bërë së fundmi, 70% e portugezëve nuk ​​do të donin që Ronaldo të ishte në formacion kundër Zvicrës, pavarësisht dëshirës së tij për të shënuar gola për të përmirësuar statistikat e tij personale, Santos iu përgjigj: “Kam vetëm 3 ditë për t’u përgatitur për ndeshjen dhe nuk mendoj shumë për ato që thuhen jashtë kampit stërvitor.Me ndërgjegje të pastër do të vendos gjithmonë formacionin që më përshtatet më së miri për ndeshjen, dua t’i shërbej mirë Portugalisë dhe Kombëtares. Do ta jap formacionin në stadium si gjithmonë, të gjithë janë në dispozicion.”

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...