Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Santos: Ronaldo? Ne jemi miq, dha shembullin e kapitenit të vërtetë

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, u shpreh natyrshëm i kënaqur me fitoren e thellë tenistike përballë Zvicrës, që e kualifikoi skuadrën e tij në çerekfinale të Botërorit, por insistoi se duhet pasur shumë kujdes në ndeshjen e radhës.

“Ishte një paraqitje e mirë, një lojë e shkëlqyer, lojtarët janë për t’u përgëzuar. Tani është e nevojshme të zbresim me këmbë në tokë. Ishte e mrekullueshme, e shkëlqyer, por kemi edhe tri ndeshje, një në katër ditë”, – tha fillimisht trajneri portguez në intervistën flash për RTP.

I pyetur se çfarë e shtyu atë të aktivizonte të riun Ramos para Cristiano Ronaldos, Fernando Santos përsëriti atë që kishte thënë para ndeshjes:

“Karakteristikat e lojës, ata janë lojtarë të ndryshëm. Hyri edhe Dalot, u largua Cancelo, ka të bëjë me atë që kam menduar për dinamikën e lojës. Problem? Unë tashmë iu përgjigja kësaj pyetjeje. Nuk ka problem, ne jemi miq për shumë vite. Gjithçka është rregulluar plotësisht dhe ai dha shembullin e një kapiteni të vërtetë”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....