Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Santos rrezikon shkarkimin, Shqipëria do të jetë vendimtare

Santos rrezikon shkarkimin
Santos rrezikon shkarkimin

Shqipëria pret Poloninë në një ndeshje që do të vendosë jo pak sa i përket rrugëtimin drejt Europianit Gjermani 2024, teksa një fitore e kuqezinjve, do t’i afronte ndjeshëm me objektivin.

Situata te Polonia nuk është më e mira dhe mediat polake aludojnë edhe për një përçarje në grup, teksa kjo ndeshje do të ketë rëndësi të jashtëzakonshme edhe për trajnerin portugez Fernando Santos.

Lexoni edhe: 

I ulur në stolin e Polonisë pas Botërorit të Katarit, tekniku portugez nuk ka arritur të krijojë lidhjen e duhur me ambientin, teksa mediat polake janë të bindura se një rezultat negativ mbrëmjen e sotme në “Air Albaia” do të pasohej me shkarkimin e tij.

A do të rezultojë Shqipëria fatale për trajnerin që u shpall Kampion Europe me Portugalinë në verën e 2016-ës?

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...