Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sarri: Futbolli kërkon shumë teknikë, ndërsa fiziku është për çiklizmin

Trajneri i Lazios, Maurizio Sarri, ka rrëfyer pasionin e tij për çiklizmin në një intervistë të dhënë për mediet italiane.

Sarri u shpreh se futbolli në ndryshim nga çiklizmi kërkon më shumë teknikë se fizik.

Lexo edhe:

“Imja ishte një familje çiklistësh, babi, gjyshi, xhaxhallarët. Ishte një familje ku hanim bukë dhe çiklizëm, anomali për mua ishte futbolli. Biçikletën e ndejk shpesh natën sepse fati i keq është se prilli që është muaji i klasikëve ka filluar të jetë muaji vendimtar për sezonet e futbollit. Mos të flasim as për majin. Në orën nëntë, në dhjetë, kur më në fund dal nga puna, pushoj dhe shikoj të gjithë garën. Në ndryshim nga futbolli që kërkon shumë teknikë, çiklizmi kërkon më shumë fizik.”-deklaroi tekniku.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...