Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Sarri ka gati listën e merkatos, ja emrat që kërkon të afrojë në verë

Sarri ka gati listën e merkatos
Sarri ka gati listën e merkatos

Me Igli Taren që do të largohet në fund të sezonit, Lazio është ende në kërkim të një drejtori sportiv për sezonin e ri, megjithatë trajneri Maurizio Sarri duket se i ka idetë e qarta për merkaton.

Tekniku i kryeqytetasve ka kërkuar një portier që të ofrojë garanci dhe emri në krye të listës është ai i gardianit të Sampdorias, Audero, i cili vështirë se do të qëndrojë në Gjenovë pas rënies së skuadrës në Serinë B.

Me mbrojtjen që konsiderohet e kompletuar, Sarri ka bërë një listë me mesfushorë që dëshiron të afrojë në ekip, teksa ka dhënë edhe miratimin për shitjen e Milinkovic-Savic, nëse vjen një ofertë e mirë.

Lexo edhe:

 

Kështu tekniku ka kërkuar afrimin e njërit mes Torreirës dhe Frattesit për të luajtur para mbrojtjes, teksa gjithashtu synon të sjellë në Romë edhe suedezin Dejan Kulusevski, i cili pritet të rikthehet te Juventus, pas përfundimit të huazimit te Tottenham.

Edhe Zielinski, Loftus-Cheek dhe Hudson-Odoy janë gjithashtu në listën e preferencave të Sarrit, që shpreson të ndërtojë skuadrën që ai dëshiron, megjithatë gjithçka do të varet nga buxheti që Lotitto do të vërë në dispozicion.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...