Kupa e Italise

Sarri: Nuk më intereson kundërshtari, dua të fitoj tituj edhe në Itali

Maurizio Sarri doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, në prag të finales së Kupës së Italisë, që është planifikuar për t’u luajtur nesër në mbrëmje dhe që për rastësi do të gjejë përballë të shkuarën e tij, Napolin.

Tekniku i bardhezinjve deklaroi se acarohet shumë kur i thonë se nuk ka fituar ende asgjë në Itali, ndonëse gjatë karrierës së tij ka çuar një kategori më lart plot 8 skuadra dhe ka garuar për 3 sezone për titull me Napolin.

“Kur më thonë që nuk ke fituar asgjë në Itali, më vijnë k…. rrotull. Kam ngjitur 8 skuadra një kategori më lart, por e di që janë shumë pak për ata që flasin për tituj si Champions e kampionat. Nuk më intereson kundërshtari që kam përballë, por vetëm skuadra ime, pasi dua që ta fitojmë atë trofe nesër”, deklaroi Sarri.

Tekniku bardhezi vlerësoi maksimalisht kundërshtarin dhe u bëri apel të tijve se prej Napolit e kanë pësuar edhe skuadra si Interi e Barcelona, ndërsa zbuloi se në sulm do të luajë me Ronaldon, Dybalën dhe Douglas Costën.

“Napoli mbrohet shumë mirë mbrapa dhe kërkon të dalë në kundërsulm. Kur rrinë mbrapa janë shumë solidë dhe më pas dalin shumë shpejt, pasi kanë lojtarë të përshtatshëm për kundërsulm. Duhet të bëjmë shumë kujdes, pasi kështu na kanë mundur neve, Interin dhe Barcelonën. Në sulm do të luajnë Ronaldo, Dybala dhe Douglas Costa, pasi nuk kemi një sulmues me karakteristike për të luajtur në majë të repartit”, tha trajneri i Juves.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency