Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Sarri paraqet dorëheqjen, pritet zyrtarizimi nga klubi

Orë të nxehta  në shtëpinë e Lazios. Presidenti Lotito ka urdhëruar grumbullimin e skuadrës, ndërsa trajneri Sarri është përplasur me futbollistët, të cilëve u ka kërkuar të thonë nëse ishte ai problem, por nuk ka marrë asnjë përgjigje prej tyre. Gjithçka si pasojë e humbjes së katër radhazi ndaj Udineses.

Maurizo Sarri mësohet se i ka paraqitur dorëheqjen presidentit Lotito, pasi nuk ka parë reflektim nga futbollistët e tij.

Pas takimit të djeshëm në dhomat e zhveshjes së “Olimpico”, pritet një tjetër takim kokë më kokë mes Maurizio Sarrit dhe skuadrës para seancës stërvitore në Formello.

Lexo edhe:

Në orët e fundit kanë gjetur konfirmim zërat mbi hipotezën e dorëheqjes nga Maurizio Sarri.

Trajneri ua tha ka thënë gojarisht vendimin për t’u larguar drejtuesve dhe në orët në vijim pritet të zyrtarizohet “divorci”.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....