Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Sarri: Po të isha unë presidenti, s’do e lejoja Lazion të luante në Conference League

Humbja në Holandë është përjetuar keq te Lazio. Ekipi i Maurizio Sarrit u mposht 1-0 nga Feyenoordi, duke i dhënë lamtumirën Europa League, por rrugëtimi europian i bardhekaltërve do të vijojë në Conference League.

Trajneri i Lazios ka shpërthyer ndaj gjyqtarëve pas disfatës në Roterdam, ndërkohë që të dielën zhvillohet sfida më e rëndësishme e sezonit: derbi i zjarrtë i kryeqytetit ndaj Lazios.

Po të isha unë presidenti, nuk do të dërgoja ekipin për të luajtur në Conference League, pasi na trajtuan me të vërtetë shumë keq.

Arbitrat u përfshinë nga konfuzioni. Në aksionin e golit të Feyenoordit pati dy faulla që nuk u akorduan”, deklaroi Maurizio Sarri.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...