Serie A

Sarri pranë Juves, viziton zyrat e merkatos së bardhezinjve në Milano

Ndërkohë që ditët kalojnë, rriten gjithnjë e më shumë kuotat e Maurizio Sarrit, në garën për të qenë trajneri i ardhshëm i Juventusit, pasi bardhezinjtë vendosën të largojnë Massimiliano Allegrin, pas plot 5 vitesh të suksesshme.

Vetëm pak ditë më parë, Sarri fitoi trofeun e parë të karrierës, Ligën e Europës me Chelsean, pasi “blutë e Londrës” mposhtën me rezultatin 4-1 Arsenalin, ndërsa tashmë pritet që ish trajneri i Napolit të nënshkruajë me bardhezinjtë.

E përditshmja italiane “Repubblica” njoftoi mbrëmjen e sotme në versionin e saj online, se ish trajneri i Napolit, Maurizio Sarri ka mbërritur në Milano dhe është parë të futet në Palazzo Parigi, aty ku janë edhe zyrat e klubit të Juventusit dhe nënshkruhen shumica e marrëveshjeve të merkatos.

Nëse ky lajm do të konfirmohet, atëherë gjatë javës së ardhshme do të mund të vijë edhe zyrtarizimi i Maurizio Sarrit në stolin e Juventusit, që këtë herë ka si synim triumfin në Europë, pasi në Itali duket “i velur”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency