Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Sarri sfidon Simeonen: Nuk jam dakord me futbollin e tij, por e vlerësoj!

Lazio përgatitet për debutimin në Champions League teksa bardhekaltërit i pret sfida me Atletico Madrid. Një kundërshtar tejet i vështirë për italianët pasi “Los Colchoneros” në këto sezone kanë fituar mjaft eksperiencë në kompeticionet europiane.

Megjithatë, trajneri Maurizio Sarri dhe të tijtë do të bëjnë maksimumin për një rezultat pozitiv. Në konferencën për shtyp, Sarri theksoi se nuk është dakord me futbollin që aplikon Diego Simeone, megjithatë sërish ka vlerësim për argjentinasin.

Lexoni edhe:

“E kam thënë shpeshherë që mënyra se si unë e mendoj futbollin është e ndryshme nga ajo e Simeones. Megjithatë, unë sërish e vlerësoj shumë Simeonen. Ka stilin e tij dhe me atë ia ka dalë të bëjë shumë mirë në Spanjë dhe Europë”, u shpreh Sarri.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...