Futboll

Sarri tregon problemet e Juventusit në humbjen me Tottenhamin

Pas disfatës se Juventusit 2-3 ndaj Tottenhamit në International Champions Cup, trajneri i bardhezinjve, Maurizo Sarri nuk e ka të vështirë të tregojë probleme paraqitjes së skuadrës së tij.

“Ishte një ndeshje e vështirë ndaj një grupi lojtarësh që luajnë prej kohësh bashkë. Edhe përgatitja fizike bëri diferencën. Në pjesën e parë ata ishin më të shpejtë dhe shpërthyes. Pritëm shumë në gjysmëfushën tonë gjatë 30 minutave të para.”

Analiza e Sarrit është e qartë dhe shumë e saktë:

“Mbrojtën poshtë në 30 minutat e para dhe humbëm shumë topa në daljet në sulm. Pjesa e dytë shkoi më mirë, e qarkulluam më mirë topin dhe bëmë më shumë presion. Luajtëm 20 minuta cilësore, duke krijuar dhe shënuar dy gola. U treguan naivë në rastet kur humbëm topin, nga ku erdhën edhe dy golat e Tottenhamit. Por mendoj se erdhi për shkak të një paraqitjeje fizike jo në nivelin e duhur.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency