Serie A

Sassuolo fiton derbin me përmbysje dhe ngjitet në vendin e dytë

Sassuolo konfirmohet sërish si një nga skuadrat më të konsoliduara në kampionatin italian, pasi mesditën e sotme ia doli të fitojë derbin e Emiglia Romagna-s ndaj Bolognës, me një përmbysje spektakolare në shifrat 3-4.

Skuadra e Mihajlovic vinte pas dy humbjesh e një fitoreje në tre javët e para dhe kërkonte rikthimin te suksesi, por ndaj Sassuolos luajti vetëm për 50 minuta, pasi festoi para kohe dhe pa t’i ikte fitorja nga duart.

Kuqeblutë zhbllokuan sfidën me anë të mesfushorit Roberto Soriano, pas një aksioni mjaft të bukur e me shumë pasime, ndërsa në minutën e 18’ ishte Domenico Berardi që riktheu baraspeshën me një gjuajtje perfekte nga distanca.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e Bolognës, që shënoi në minutën e 39’ me anë të Svanberg, ndërsa në fillim të pjesës së dytë ishte Orsolini që shënoi në portën e Consiglit dhe çoi rezultatin 3-1.

Por kur dukej se Bologna do të rikthehej te fitorja, Sassuolo nuk e kishte thënë ende fjalën e saj, pasi rihapi ndeshjen në minutën e 64-t me anë të serbit Djuricic dhe barazoi shifrat në minutën e 70’ me anë të sulmuesit veteran Francesco Caputo, i cili vijon të shënojë rregullisht.

Përmbysja u kompletua në minutën e 77’, kur pas një aksioni nga krahu, japonezi i Bolognës, Tomiyasu devijoi në mënyrë të pafat topin në rrjetën e portës së tij dhe i dha avantazhin 3-4 Sassuolos.

Rezultati mbeti i pandryshuar deri në vërshëllimën finale të arbitrit, ndërsa me këtë sukses Sassuolo u ngjit në vendin e dytë me 10 pikë në 4 javë, vetëm dy pikë më pak se Milani kryesues. Nga ana tjetër Bologna vijon të zhgënjejë, pasi ka marrë vetëm 3 pikë në 4 ndeshjet e para.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency