Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sassuolo mendon për një “gjeneral” në stol, dyshen shqiptare e trajnon legjenda e Milan

Sassuolo është në një moment tejet të vështirë të sezonit me skuadrën që rrezikon seriozisht rënien në Serie B. Klubi ku aktivizohen edhe dy lojtarët e kombëtares, Marash Kumbulla e Nedim Bajrami, mbylli bashkëpunimin para disa ditësh me teknikun Alessio Dionisi.

Aktualisht, skuadra ka kaluar në drejtimin e Emiliano Bigica, por disfata e fundit 1-6 ndaj Napolit në shtëpi tregoi se situata nuk ka ndryshuar dhe se drejtuesit duhet të mendojnë për trajnerin e ri sa më shpejt.

Lexo edhe:

Së fundmi, mediat italiane theksojnë se Gennaro Gattuso është emri më i përfolur në shtëpinë e Sassuolos. Gattuso, u shkarkua nga Marseille, por duket se është gati të nisë menjëherë aventurën e radhës me misionin për të shpëtuar sezonin e Sassuolos. Sakaq, emra të tjerë në listën e Frosinones janë edhe Ballardini apo Grosso.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...