Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Scaloni: E kemi kaluar shokun, ndaj Meksikës luajmë për fitore

Lionel Scaloni beson se skuadra e tij është gati për ndeshjen e radhës ndaj Meksikës. Humbja me Arabinë Saudite natyrisht që ka lënë shenjë tek argjentinasit, por numri një i pankinës ka besim se skuadra do të bëjë kthesën, duke besuar tek e njëjta mënyrë loje.

“Jemi të fokusuar plotësisht tek ndeshja me Meksikën dhe do të synojmë të jetë tjetër muzikë. Nuk do të ndryshojmë shumë në stilin tonë të lojës. Në aspektin emocional natyrisht që pësuam një goditje, por kemi reaguar në mënyrë të menjëhershme. Jemi përgatitur mirë dhe jemi gati. Meksika është një skuadër e fortë dhe kanë një trajner të madh. Mund t’u them se lojtarët e mi do të bëjnë më të mirën e tyre. Do të luftojmë shumë për ta kthyer situatë në favorin tonë”, tha Scaloni.

Në ndeshjen me Arabinë Saudite, Argjentinës iu anuluan tre gola nga VAR, por për teknikun Scaloni teknologjia nuk është shkaku i humbjes ndaj aziatikëve, ndërsa veçon se më e rëndësishme për të është që të marrë maksimumin ndaj Meksikës.

“Nuk mund të themi se VAR ishte fajtori kryesor që ne nuk fituam. VAR është i njëjtë për të gjithë. E pranojmë se ishte një rezultat që na trishtoi, por në anën tjetër duhet të shohim para dhe të tentojmë që të marrim një fitore e ti gëzojmë të gjithë tifozët e Argjentinës”, u shpreh trajneri argjentinas.

Ndeshja e fundit për Argjentinën do të të jetë ndaj Polonisë, që do të jetë dhe më përcaktuesja për fatin e skuadrës amerikano-latine.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...