Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Scaloni takohet me drejtuesit e Federatës, merr vendimin për të ardhmen me Argjentinën

Lionel Scaloni do të vijojë të jetë trajner i Argjentinës, të paktën deri në përfundimin e Kupës së Amerikës, në program për t’u zhvilluar këtë verë në Amerikë nga data 20 qershor deri më datë 14 korrik.

Tekniku që udhëhoqi Albicelestet në triumfin e Botëorit Katar 2022, surprizoi jo pak kur pas një ndeshje ndaj Brazilit në nëntor, deklaroi se po mendonte tërheqjen nga kombëtarja pasi sipas tij ishte e vështirë për të vijuar në rrugën e sukseseve ndërsa shprehu edhe ambicien për të drejtuar një klub europian.

Lexo edhe:

Megjithatë, pasi mori kohën e duhur dhe pas një takimi të fundit me krerët e Federatës, Scaloni ka vendosur të qëndrojë në drejtimin e bardhekaltërve të cilët si Kampionë të Botës në fuqi, do të tentojnë të ruajnë edhe statusin si Kampionë të Amerikës, titull që e fituan në vitin 2021 teksa mposhtën në finale Brazilin.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...