Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Scaloni zhgënjeu Messin dhe pjesën tjetër të skuadrës, “pleshti” i kërkoi llogari trajnerit

Deklarata e trajnerit të Argjentinës, Lionel Scaloni pas fitores me Brazilin në kualifikueset e Kupës së Botës së vitit 2026 bëri mjaft bujë. Tekniku 45-vjeçar në mënyrë të befasishme lajmëroi se mund të largohet nga stoli i Albicelesteve. Por, kjo deklarata para mediave nuk i pëlqeu aspak kapitenit të Argjentinës, Lionel Messi.

Mediat argjentinas bëjnë të ditur se mes të dyve ka pasur nëj përplasje pas deklaratës së trajnerit me “pleshtin” që nuk ishte dakord me mënyrën si tekniku lajmëroi tërheqjen e mundshme. Sipas Messit, Scaloni fillimisht duhej të informonte skuadrën dhe të fliste në dhomat e zhveshjes dhe vetëm më pas t’i drejtohej mediave.

Lexo edhe:

Mbetet për t’u parë tashmë se si do të vijojë raporti mes Scalonit dhe Messit e pjesës tjetër të futbollistëve. Tekniku kërkon të vazhdojë me kombëtaren edhe në Kupën e Amerikës verën e ardhshme e më pas të largohet. Por, me Messin kundër, aventura e trajnerit mund të mbyllet edhe më shpejt.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...