Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Schalke 04 aktive në merkato, firmos me sulmuesin e Union Berlinit

Misioni mbijetesë është jashtëzakonisht i vështirë për Schalke 04, që ka grumbulluar vetëm 9 pikë në 16 javë dhe mban vendin e fundit të renditjes, plot 6 pikë larg zonës së mbijetesës.

Megjithatë “Mbretërorët” duan të luajnë shanset e tyre deri në fund dhe po lëvizin në merkato për të përforcuar ekipin, teksa mbrëmjen e djeshme zyrtarizuan afrimin e sulmuesit anësor Tim Skarke.

Ky i fundit është 26 vjeç dhe në pronësi të Union Berlin, teksa te Schalke 04 transferohet në huazim deri në fund të sezonit, me synimin për të marrë sa më shumë minuta dhe ndihmuar skuadrën në misionin e mbijetesës.

Tim Skarke iu bashkua Unionit të Berlinit verën e kaluar, por gjatë fazës së parë luajti vetëm një ndeshje, duke mos arritur të bindë trajnerin, ndaj edhe klubi kryeqytetas vendosi ta huazojë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...