Gjermani

Schalke 04 “lëviz” në merkato, rikthen mbrojtësin francez në Bundesliga

Schalke 04 lëviz në merkato. “Mbretërorët” të cilët u rikthyen në Bundesliga kanë nisur punën për të përforcuar skuadrën dhe gjermanët kanë arritur marrëveshjen me Christopher Jullien.

Qendërmbrojtësi pritet që të kryej vizitat mjekësore, pasi Scalke 04 ka gjetur akordin me skocezët e Celtic.

Mbrojtësi francez është pjesë e Celtic nga viti 2019, ndërsa rikthehet në Gjermani pas venturës me Freiburg në sezonet 2013-2016 dhe më parë ka luajtur edhe për Toulouse.

Lojtari bashkohet me klubin gjerman në formë huazimi, me të drejtë blerjeje në fund të sezonit.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency