Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Schalke 04 në sulm për kapitenin dardan, zbulohet oferta e “Bluve Mbretërorë”

Schalke 04 siguroi rikthimin në Bundesliga. Shtatë herë kampionët e Gjermanisë do të kryejnë disa përforcime në merkaton e verës, mes tyre është një lojtar shqiptar.

Një nga të preferuarit e “Bluve Mbretërorë” është Leart Paqarada, i cili shkëlqeu këtë sezon me St Pauli në Bundesliga 2, ekip ku mbajti edhe shiritin e kapitenit.

Anësori i majtë shënoi 3 gola dhe dhuroi 11 asiste për shokët e skuadrës. Bild raporton se lojtari dardan (21 ndeshje dhe 1 gol me Kosovën) ka marrë oferta nga disa klube të ndryshme.

27-vjeçarit i përfundon kontrata me St Pauli në vitin 2023, teksa drejtuesit e Schalke 04 janë gati të paguajnë mbi 1 milion euro për kartonin e Paqaradës.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...