Bundesliga

Schik në superformë, vetëm Lewandowski ka bërë më mirë se çeku!

Patrik Schik po bën paraqitje të shkëlqyera në Bundesligë. Pas Europianit shumë të mirë që zhvilloi me përfaqësuesen Çeke, ish-sulmuesi i Romës po le gjithnjë e më tepër shenjë në Gjermani dhe këtë e thonë shifrat. Gjatë aventurës me Bayer Leverkusen në Bundesliga Schik numëron më shumë gola sesa ndeshje në këtë sezon  teksa ka arritur të realizojë 17 gola në 15 paraqitje.

Vetëm Lewandowski ka bërë më mirë se sulmuesi i Bayer Leverkusen me polakun e Bayernit që numëron 20 gola. Vetëm i 3-ti është Haaland në renditjen e golashënuesve me 13 gola, edhe pse sulmuesi norvegjez ka munguar në disa ndeshje gjatë këtij sezoni për shkak dëmtimi.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency