Futboll

Schurrle shpërthen ndaj Mourinhos: Njeri brutal, më ka stresuar tej mase

Kampioni i Botës me Gjermaninë në 2014-ën, Andre Schurrle njoftoi në korrik tërheqjen nga futbolli në mënyrë mjaft të befasishme, pasi fantazisti ka vetëm 30 vite mbi supe dhe mund të luante të paktën edhe 3-4 vite të tjera në nivele të larta.

Në deklaratën për tërheqjen, Schurrle argumentoi se futbolli i merr shumë kohë, e mban vazhdimisht larg familjes e miqve dhe mbi të gjitha i shkakton stres të jashtëzakonshëm, duke i ndikuar në mënyrën e jetesës.

Duke folur për mediat gjermane, ish futbollisti është kthyer pas në kohë dhe ka zbuluar se trajneri më i keq me të cilin ka punuar, ka qenë portugezi Jose Moutinho, pasi të dy kanë qenë bashkë te londinezët e Chelseat.

“Ishte një njeri brutal. Kam menduar shpesh me veten. Pse e bën këtë? Pse më trajton kështu? Pse ua bën këtë njerëzve? Atëherë nuk arrija të bëj atë që ai donte në fushë, vetëm për shkak të presionit të madh psikologjik që ushtronte ndaj meje. Ndodhte shpesh që të më aktivizonte titullar dhe më pas të më zëvendësonte në pushim të ndeshjes, e në takimin e radhës të më dërgonte në tribunë. Po akumuloja një presion ekstrem dhe po humbja edhe vetëbesimin, që është shumë i rëndësishëm për një futbollist”, u shpreh Schurrle.

Schurrle dhe Mourinho kanë punuar bashkë për dy sezone, nga 2013-a deri në 2015-ën, periudhë në të cilën gjermani ka luajtur plot 65 ndeshje dhe ka shënuar 14 gola me fanellën e “bluve” të Londrës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency