Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“S’e kemi fituar titullin”, Galtier ul euforinë: Kujdes, Lensi është “zjarr”

PSG fitoi 5-0 ndaj Ajaccio dhe riktheu distancën prej gjashtë pikësh me Lensin e vendit të dytë. Tri javë kanë mbetur deri në fundin e sezonit, por trajneri Christophe Galtier nuk e quan të fituar titullin kampion.

Ishte një fitore që u bën mirë lojtarëve dhe renditjes sonë. Lensi po fiton, ata po luajnë me një ritëm të jashtëzakonshëm. Mendoj se edhe Marseille do të fitojë gjithashtu. 

Lexo edhe:

Titulli? Ende nuk e kemi fituar. Gjithsesi, ne jemi në rregull, i dhamë vazhdimësi suksesit që arritëm ndaj Troyes. Ishim të përqendruar kundër Ajaccios. Më pëlqeu impenjimi i djemve.

Luajtëm me ritëm dhe intensitet, duke rikuperuar shumë shpejt topin kur e kishin kundërshtarët. Zhvilluam një lojë në grup, lojtarët ishin të kënaqur që gëzuan tifozët”, deklaroi trajneri i PSG-së.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...