Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

“Së shpejti”, Florian Marku paralajmëron duelin e madh në “Air Albania”

"Xixa" mes Moran dhe Markut
"Xixa" mes Moran dhe Markut

“Kam respekt për Chris Jenkins, ai pranoi të ndeshej me mua. Doja t’ju tregoja që nuk kam ardhur me fat deri këtu, unë jap zemrën time kur ngjitem në ring. Sot më ka çarë në kokë. Unë ende po mësoj. Tani dua që i radhës të jetë Amir Khan”.

Kështu do të shprehej kampioni shqiptar i boksit, Florian Marku, pas duelit të fituar ndaj Chris Jenkins për mbrojtjen e titullit kampion në IBF International. Duket se momenti i madh po vjen. Marku ka hedhur në Instgram një “story”, ku shfaqet stadiumi “Air Albania”, shoqëruar me mesazhin “së shpejti”.

Cili do të jetë kundërshtari i radhës i “The Albanian King”? Amir Khan? Promotori i Markut, Benjamin Shalom, po merret me organizimin e një eventi historik për të pasionuarit e boksit në Shqipëri. Surprizën do ta zbulojë së shpejti kampioni lushnjar.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...