Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Seanca për masën e sigurisë, Dani Alves mund të lërë që sot qelinë

Mëngjesin e sotëm u zhvillua në Gjykatën e Barcelonës seanca për lirimin e Dani Alves, i cili ndodhet në paraburgim prej 20 janarit, i akuzuar për abuzim seksual me një vajzë 23-vjeçare më 30 dhjetor. Në këtë seancë morën pjesë mbrojtja dhe prokurori e çështjes.

Seanca u mbyll pak pas orës 12:00, rreth dy orë pas nisjes. Prokurori ka shqyrtuar faktet dhe barrën e provave ndaj Dani Alvesit.

Martell (avokat i të pandehurit) ka paraqitur dy raporte nga dy kompani që Alves hapi në Barcelonë, duke dëshmuar rrënjët e tij në kryeqendrën e Katalunjës (pretendimin që nuk ka rrezik arratisjeje, shpjegoi Mayka Navarro, në portat e Gjykatës së Barcelonës.

Ndërhyrja më e gjatë dhe më interesante gjatë seancës, siç shpjegojnë mediet spanjolle, ka qenë ajo e Ester Garcías, avokates së viktimës.

Lexo edhe:

Ajo është shprehur se modeli i viteve më parë nuk i bën dobi Dani Alvesit dhe se futbollisti ka fuqi ekonomike (zotëron 15 kompani në Brazil) të arratiset me avion privat e dokumente të falsifikuara.

Nëse Gjykata vepron shpejt, do të thotë vendimi do të jetë pro lirisë me kusht të të akuzuarit, sepse është një e drejtë themelore. Ka të ngjarë që vendimi të merret brenda kësaj të enjteje.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...