Kategoria Superiore

Sebino Plaku rikthehet në Superiore, firmos me skuadrën e Kastriotit

Sebino Plaku i rikthehet një dashurie të vjetër. Sulmuesi 35-vjeçar ka firmosur këtë të hënë me Kastriotin, duke u rikthyet te krutanët, por dhe në Superiore, ku do të vazhdojë karrierën e tij pas aventurës me Gjilanin.

Plaku, është prezantuar nga vetë klubi i Kastriotit, skuadër me të cilën është aktivizuar dhe në sezonin 2011/2012 në Kategorinë Superiore, ku shfaqi cilësitë e tij si një sulmues me nuhatje të jashtëzakonshme përpara portës.

Afrimi i Plakut te Kastrioti do të jetë tashmë një vlerë e shtuar për skuadrën e Ndreut në fazën e sulmit, që shpreson të bëjë mirë në këtë sezon të Superiores duke i besuar dhe gjetjen e golit një njohësi të mirë të Superiores.

Plaku ishte larguar verën e larguar nga Shqipëria, pas dy vitesh te Kamza, për të firmosur me Gjilanin, skuadër ku fitoi dhe të drejtën për të luajtur në Europë me bardhekuqtë e drejtuar nga Gentian Mezani.

Në Superiore në këtë kaluarën, Plaku ka fituar 3 herë titullin kampion, me Skënderbeun, të parin pikërisht pas kalimit në merkato dimërore nga Kastrioti te korçarët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency