Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Seedorf e Milito akuza Barçës: Protestojnë gjithmonë, për t’i bërë presion arbitrit

Direkt nga “Camp Nou”, ku pritet të startojë sfida mes Barcelonës dhe Interit, dy ish futbollistë të zikaltërve, Clarence Seedorf dhe Diego Milito, nuk kanë ngurruar të thumbojnë katalanët për protestat e ashpra mbi arbitrimin e një jave më parë në Milano.

“Protesta ndaj arbitrit bën pjesë në kulturën e tyre dhe nuk më habit. E kanë bërë gjithmonë dhe për Xavin është një sjellje që e ka pasur edhe si fuitbollist. Shkojnë gjithmonë te arbitri,për ta vënë nën presion”, u shpreh Seedorf.

“E vërtetë, për Barcelonën protestat janë sistematike. Kujtoj mbrojtësit që bënin nga 40 metra sprint për të shkuar në anën tjetër të fushës dhe protestuar te arbitri. Nuk më pëlqen kjo lloj sjelljeje, sidomos kur bëhet nga trajneri, që më pas nervozon edhe futbollistët e tij”, u tha Milito.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...