Kategoria Superiore

Sektori i Garave modifikon kalendarin, Superioria përfundon 4 ditë më vonë!

Ndryshon kalendari i Kategorisë Superiore dhe Kupës së Shqipërisë. Problemet në takimin Kamza-Laçi, si dhe bojkotimi i përkohshëm i kampionatit shqiptar nga ana e arbitrave sollën në mënyrë të pashmangshme edhe ndryshimin e datave, kundrejt kalendarit të përcaktuar më parë. Nuk do të ketë as ngjeshje të ndeshjeve dhe as kapërcim të javëve në Kategorinë Superiore, por thjesht shtyrje në kalendar. Pas ndërprerjes 1-javore të aktivitetit futbollistik Sektori i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit vendosi modifikimin e kalendarit të kategorisë Superiore dhe Kupës së Shqipërisë.

Kështu sfidat e kthimit, përsa i përket fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë do të luhen më datë 3 prill, ndërsa ndeshjet e fazës gjysmëfinale do të zhvillohen siç dihet me sistem vajtje ardhje, por respektivisht në datat 24 prill dhe 8 maj. Finalja e edicionit të 67-të të Kupës së Shqipërisë do të zhvillohet ditën e dielë, më datë 2 qershor. Përsa i përket kampionatit nuk do të ketë kapërcim në kalendar dhe këtë fundjavë do të luhen rregullisht ndeshjet e javës së 25-të të Kategorisë Superiore, ndërkaq Sektori i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit vendosi që java përmbyllëse e edicionit 2018-2019 të kampionatit shqiptar, e planifikuar fillimisht për t’u luajtur më datë 25 maj, të zhvendoset një javë në kohë, kështu që java e 36-të në Kategorinë Superiore pas modifikimit në kalendar do të zhvillohet më datë 29 maj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency