Merkato

Selmani bën hapin e madh, gati transferimi në Superligën turke!

Gentian Selmani bën hapin e madh në karrierë. Pas 18 muajsh te Menemenspor në ligën e parë turke, portieri shqiptar është vetëm një hap larg transferimit në Superligën turke te skuadra e Yeni Malatyaspor që në këtë sezon pozicionohet në vendin e 9-të me 27 pikë pas 20 ndeshjesh. Mediat turke bëjnë me dije se akordi mes palëve është arritur dhe në orët e ardhshme do të zyrtarizohet edhe transferimi i Selmanit te Yeni Malatyaspor. Dëmtimi i portierit të parë Ertac Ozbir ka bërë që drejtuesit e klubit nga Malatya të hidhen në sulm për Selmanin me 22-vjeçarin që nuk është menduar dy herë për të pranuar ofertën. Gjatë këtyre 18 muajve pas kalimit nga Laçi tek Menemenspor Selmani ka qenë një nga pikat më të forta të skuadrës nga Izmiri. Te Yeni Malatyaspor, Selmani nuk do të jetë vetëm pasi do të ketë shok skuadre, Jetmir Topallin ish-sulmuesin e Ballkanit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency