Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Senatorja franceze, sulm ekstrem Benzemasë: T’i hiqet pasaporta dhe Topi i Artë

Valérie Boyer, senatore franceze nga partia republikane, bëri thirrje këtë të mërkurë për masa të ashpra ndaj Karim Benzemasë, disa orë pasi ministri i Brendshëm i vendit, Gerald Darmanin, denoncoi publikisht lidhjen e sulmuesit të Al Ittihadit me Vëllazërinë Myslimane, një grup terrorist nga i cili Hamasi e ka origjinën.

“Nëse, siç pretendon Ministri i Brendshëm, Karim Benzema është “i lidhur me Vëllazërinë Myslimane”, kërkoj sanksione, përkatësisht heqjen e shtetësisë. Është urgjente të veprohet kundër atyre që kërcënojnë vazhdimisht vendin tonë”, lexohet në postimin e Valérie Boyer në X (Twitter).

Në shënimin e publikuar, senatorja thekson gjithashtu se Karim Benzemasë duhet t’i hiqet Topi i Artë që fitoi vitin e kaluar.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...