Serie A

Sensi: Interi një ëndërr, Conte më ka përmirësuar, Barella “mik dhe rival”

Stefano Sensi është një nga emrat e afruar këtë verë te Interi, por që me paraqitjet e tij në miqësoret e verës dhe në dy javët e para, ka arritur të bindë edhe më skeptikët dhe të fitojë një vend në formacionin e Antonio Contes.

I ardhur pa shumë bujë te zikaltrit, mesfushori shtatshkurtër tregoi menjëherë teknikën e lartë që disponon, teksa në javën e parë shënoi një gol ndaj Lecces, ndërsa në javën e dytë asistoi golin e parë dhe fitoi penalltinë që solli golin e dytë për Interin.

Aktualisht Sensi është i grumbulluar me kombëtaren e Italisë, teksa në një intervistë të dhënë për mediat italiane pranoi se kalimi te Interi është një ëndërr e realizuar të cilën po e përjeton me qetësi.

“Kalimi te Interi ishte një ëndërr për mua, të cilën po e jetoj me qetësi dhe ambicie të mëdha. Duhet të falënderoj shoqërinë, trajnerin dhe shokët e skuadrës, të cilët besojnë shumë te unë dhe kjo më ndihmon të punoj me qetësi”, deklaroi futbollisti.

Sensi nuk i kurseu lavdet për trajnerin e tij te zikaltrit, Antopnio Conte, ndërsa komentoi edhe rivalitetin me mikun e tij te Interi e Italia, Nicolo Barrela, i cili gjithashtu iu bashkua ekipit milanez këtë verë.

“Conte ka një mentalitet fituesi, të cilin po na e transmeton të gjithëve. Me Barellan jemi miq të mirë, ndonëse duke qenë se luajmë në të njëjtin rol, ka edhe rivalitet. Megjithatë gjithçka e përjetojmë në mënyrë normale dhe punojmë për të bërë më të mirën, pasi janë trajnerët ata që marrin vendimet në fund”, deklaroi Sensi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency