La Liga

Sergi Roberto, kundër Koemanit: Vendi i katërt? Ne jemi Barça, duhet të fitojmë titullin

Ronald Koeman më shumë jashtë sesa brenda Barcelonës. Trajneri holandez ka humbur të gjitha kreditet me barazimin e fundit ndaj Cadizit, rezultat që i vë vulën një serie me rezultate të dobëta.

58-vjeçari, i ndëshkuar me karton të kuq në fundin e takimit, u sulmua indirekt nga Sergi Roberto, një veteran i Barcelonës, i cili u aktivizua në pjesën e dytë përballë Cadizit. I pyetur nëse Barça, siç tha Koeman, ka si synim një vend në Ligën e Kampionëve këtë sezon, pra të renditet mes katër skuadrave më të mira, Sergi Roberto u përgjigj shkurt:

“Këtu duhet të fitosh LaLigan. Nuk është e mjaftueshme për mua që të përfundoj në një ndër katër vendet e para. Ne jemi Barcelona dhe nuk mund të ketë justifikime. Ne duhet të bëjmë më të mirën dhe kemi një ekip të aftë për të fituar LaLigan”, – janë fjalët e mesfushorit, që hedhin poshtë pretendimet e holandezit se nuk ka në dispozicion një ekip për të synuar trofenë e kampionit në Spanjë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency