Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sergi Samper kalon te Las Palmas

Aventurë e re në La Liga për Sergi Samper. Mesfushori i talentuar do ta vazhdojë karrierën tek Las Palmas. Barcelona e ka huazuar lojtarin 22-vjecar për një sezon te klubi nga ishujt Kanarie. Te Las Palmas, Samper do të ketë shumë më tepër hapësira në formacion dhe do të ketë mundësinë për të spikatur.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...