La Liga

Sergio Ramos djeg etapat e rikuperimit, ja kur rikthehet në fushë!

Më 6 shkurt të këtij viti, Sergio Ramos, pas dëmtimit të pësuar në gjurin e majtë i është nënshtruar një operacioni.Real Madrid, përmes një komunikate është shprehur se “operacioni është kryer  me sukses” dhe tashmë periudha e rikuperimit të plotë mund të zgjasë  nga  6 deri në 8 javë.

Gjithsesi,”AS” ka zbuluar me shumë rreth situatës. Kapiteni i skuadres ka synim dy data për të bërë të mundur rikthimin në fushë.Sipas asaj qe raporton gazeta AS, data e parë e rikthimit mund të jetë për ndeshjen e kampionatit ndaj Elche që do të luhet me 13 mars.

Nëse nuk ja del të rikuperohet për ndeshjen ndaj Elche Sergio Ramos me shumë gjasa mund të jetë në fushë më 16 mars, tre dite më vonë,në ndeshjen e kthimit kundër Atalantës, takim i vlefshem për Champions League. Ramos do të përpiqet maksimalisht të bëjë të mundur rikthimin në fushë në një prej këtyre dy datave. Gjithsesi jo çdo gjw varet nga mbrojtësi.

Kur kapiteni zbuloi se operacioni do të ishte i pashmangshëm,e dinte që ky shqetësim do të ishte i vazhdueshëm dhe pas ndeshjes së Superkupës kundër klubit të Atleticos. Një ndër sfidat që 34-vjeçari po shpresonte mos të humbiste ishte derbi kundër Atletico Madrid në Wanda Metropolitano.

 Stafi mjekësor i klubit ka  biseduar me Ramos duke e këshilluar  se nuk mund ta mbingarkojë veten  fizikisht sepse jo vetëm që nuk do të arrinte të rikuperohej,  por do të rrezikonte të gjithë pjesën e mbetur të këtij sezoni. Sergio Ramos, nga foto dhe video të ndryshme që poston nëpër rrjetet sociale duket qartazi që aktualisht po punon për të djegur fazat e rikuperimit. Ky  mund të cilësohet dhe si një ndër momentet më delikate në karrierën e tij futbollistike.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency