Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sergio Ramos: Nuk isha i sigurt kur u largova nga Reali, Bayern? Rival i denjë

Sergio Ramos ka dhënë një intervistë për UEFA-n përpara takimit PSG-Bayern dhe jo vetëm, pasi spanjolli është pyetur edhe për të kaluarën, mbi largimin nga Real Madrid.

“Largimi nga Real Madridi ishte padyshim një ndryshim shumë i madh për mua. Synimi im është gjithmonë të vazhdoj, të luaj dhe të fitoj. Kam fituar shumë me Real Madrid, por mendova se ishte një mundësi e mirë për të ndryshuar ambient dhe për të provuar një eksperiencë të re, për të ndihmuar një ekip si PSG. Në fillim gjithçka ishte shumë e vështirë, por gjithçka ka dalë mirë, si në fushë për mua edhe për familjen time.” – tha Ramos fillimisht.

Më pas spanjolli foli edhe për takimin që PSG do të luaj sonte ndaj Bayern Munchen.

“Kur mendoj për Bayern-in, mendoj për ditën kur shënova kundër tyre në 2014. Sigurisht, ne e dimë se ata janë një nga skuadrat më të mira me të cilat mund të përballemi. Është një sfidë e madhe, por nëse kualifikohemi do të ishte një mesazh shumë pozitiv për të gjithë. Për të fituar Ligën e Kampionëve duhet të mposhtni më të mirët dhe Bayern është mes tyre çdo vit.” – përfundoi Ramos.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...