Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Sergio Ramos, veterani që largohet me rekord nga PSG

Mbrojtësi spanjoll, Sergio Ramos, i cili realizoi golin e parë të ekipit të tij, PSG, kundër Clermont (2-3), në javën e fundit të Ligue 1, u bë golashënuesi më i vjetër në historinë e Paris Saint Germain në të gjitha garat.

Ish-kapiteni i Realit të Madridit e çoi në rrjetë topin në moshën 37 vjeç e 65 ditë. Askush nga klubi parizien nuk kishte arritur të shënonte më herët në këtë moshë.

Lexo edhe: 

Për më tepër, rekordi i përkiste po Ramosit, që nga fillimi i shkurtit, kur theu rekordin e një tjetër ish-lojtari të Realit: Claude Makélélé (36 vjeç e 301 ditë). Që atëherë, Ramos e ka tejkaluar veten në dy raste.

Futbollisti spanjoll firmosi golin e tij të dytë në Ligue 1 ndaj Clermont, të katërtin sezonal dhe të gjashtin në total në dy vitet që ka luajtur për kampionët francezë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...