Futboll

Seria A e bashkuar kundër Superligës Europiane

Seria A u është bashkuar 4 ligave më të forta të Europës si Bundesliga, Premier League, Ligue 1 dhe La Liga, në qëndrimin kundër idesë për të krijuar një Superligë me klubet më të mëdha europiane, që do të zëvendësonte Champions Leaguen.

Në votim Juventusi ishte kundër bashkimit të qëndrimit me ligat e tjera europiane, Milani, Interi, Roma e Fiorentina abstenuan, ndërsa klubet e tjera u rreshtuan me shumicën, për të refuzuar krijimin e Superligës.

“ECA dhe UEFA duhet të meditojnë mbi faktin që të gjithë ligat po bashkohen kundër këtij projekti. Duhet ta kishin tërhequr me kohë, por përkundrazi, po mundohen ta çojnë më tej”, tha presidenti i Torinos, Urbano Cairo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency