Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Serie A është shumë pranë Premier League”, De Boer: Jam i lumtur për Interin

Frank De Boer nuk qëndroi gjatë te Inter, megjithatë ish-futbollisti holandez ka kujtime të bukura nga periudha e tij si zikaltër. Në një intervistë të fundit, De Boer shprehet se u gëzua për titullin që fitoi Inter ndërsa theksoi se sipas mendimit tij, Serie A dhe Premier League nuk kanë shumë diferenca.

Lexo edhe:

“Inter u tregua fantastik, kanë luajtur shkëlqyeshëm dhe i dërgoj përgëzimet e mia trajnerit Inzaghi dhe stafit të tij. Jam i lumtur për tifozët e tyre, nuk qëndrova gjatë në Milano, por kam kujtime të bukura. Jam krenar për atë aventurë pasi Inter është një nga klubet më të mëdha në botë. Objektivi Champions? I janë afruar, por nuk është e lehtë sepse atë trofe e duan të gjithë. Duhet të vazhdojnë në këtë rrugë.

Futbolli italian? Është shumë konkuruesm Serie A është një nga kampionatet më të forta ashtu si Gjermani, Spanja dhe Anglia. Mendoj se Serie A është shumë pranë Premier Leagues në këto vitet e fundit”, u shpreh De Boer.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...